قطعات پروتزی کره ای (ایمپلنت دندان)

قطعات پروتزی کره ای (ایمپلنت دندان)

فهرست مطالب

پروتزها (پروتزهای مصنوعی) پروتزهایی هستند که در صورت از دست دادن چندین دندان استفاده می‌شوند. حدود 6 میلیون کاربر دندان مصنوعی در کره وجود دارد و مشخص است که از هر دو فرد مسن بالای 65 سال یک نفر از دندان مصنوعی کامل یا جزئی استفاده می‌کند. اگرچه بسیاری از افراد از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند، اما موارد زیادی وجود دارد که دقیقاً نمی‌دانند چگونه از دندان مصنوعی استفاده کنند و از آن مراقبت کنند، مانند مسواک زدن یا خوابیدن با پروتز به عنوان دندان مصنوعی.

هنگام تمیز کردن پروتزهای مصنوعی، حتماً از پاک کننده دندان مصنوعی همراه با مسواک اختصاصی استفاده کنید. هنگام استفاده از خمیر دندان، جزء ساینده موجود در خمیر دندان می‌تواند به سطح دندان مصنوعی آسیب برساند و باعث رشد باکتری در شکاف شود. برخی افراد از آب روان یا آب نمک استفاده می‌کنند که این نیز اشتباه است.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان برای حمایت از یک یا چند دندان مصنوعی استفاده می‌شود. این یک پیچ تیتانیومی است که می‌تواند در صورت از کار افتادن ریشه دندان را جایگزین کند. درست مانند ریشه دندان، در استخوان فک قرار می‌گیرد.

جراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به دندان‌های واقعی هستند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج‌کاری‌هایی باشد که به خوبی روی هم قرار نمی‌گیرند و می‌توانند گزینه‌ای را در زمانی که فقدان ریشه‌های طبیعی دندان اجازه نمی‌دهد پروتزهای مصنوعی یا دندان‌های بریج‌کاری را جایگزین کنند، ارائه دهد.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مزیت اصلی ایمپلنت‌ها پشتیبانی محکم از دندان‌های جدید شماست – فرایندی که نیاز به ترمیم استخوان محکم در اطراف ایمپلنت دارد. از آنجایی که این ترمیم استخوان به زمان نیاز دارد، این روند می‌تواند چندین ماه طول بکشد.

 

10 برند برتر ایمپلنت دندان

برندهای ایمپلنت دندانی قطعات و سیستم‌های ایمپلنت را برای عملیات ایمپلنت دندان تولید می‌کنند. آنها کیفیت، دوام، نوآوری و قیمت مناسب را در درجات مختلف ارائه می‌دهند.

10 برند برتر ایمپلنت دندان

 

همچنین،برخی از شرکت‌ها بسیار جدید هستند، در حالی که برخی دیگر بیش از 30 سال است که در بازار هستند.

به طور کلی، کلینیک‌های دندانپزشکی در سراسر جهان چند برند را در دست دارند که فکر می‌کنند برای اکثر مشتریان خود مناسب هستند و تمایل دارند از یکی از آن مارک‌ها استفاده کنند. قرار است بیمار یک برند را از بین گزینه‌های پیشنهادی متخصص دندانپزشکی یا کلینیک انتخاب کند.

انتخاب یک نام تجاری از یک لیست جهانی برای یک بیمار معمولی کار سختی است. در سطح جهانی، بیش از 150 شرکت در تلاش هستند تا راه خود را در بازار ایمپلنت‌های دندانی باز کنند، و برای یک فرد عادی تقریباً غیرممکن است که در مورد همه آنها آگاه باشد. با این حال، از آنجایی که موضوع دندان شماست، نمی‌توانید از جستجوی بهترین مارک‌های ایمپلنت دندان خودداری کنید که قابل درک است. در این پست لیستی از 10 برند برتر ایمپلنت دندان در بازار را مشاهده می‌کنید که برای هر کدام توضیحی ارائه می‌شود. قبل از پرش به لیست، نکات مهمی را در مورد برندهای ایمپلنت دندانی خواهید یافت.

 

چرا برندهای زیادی وجود دارد؟

شاید متوجه شده باشید که برندهای زیادی در رابطه با عمل ایمپلنت دندان وجود دارد. با این حال، تنها کمتر از 10-15 مورد از آنها برای شما آشنا هستند، یا فقط در مورد 2-3 مارک توسط متخصص دندانپزشکی به شما گفته شده است. البته عرضه و تقاضا مانند هر تجارت دیگری عاملی است. با این حال، نکته کلیدی خاص در برندهای ایمپلنت دندان، شرایط بالینی متنوع است.ئمواد با کیفیت بالاتر مورد استفاده در سیستم‌های ایمپلنت دندان، گزینه‌های اندازه وسیع‌تر، هزینه‌های معقول‌تر و ارتباطات روان، برخی از برندها را به جلو می‌برد. از این رو آنها از ده‌ها مورد دیگر محبوب‌تر می‌شوند.

 

آیا مهارت جراحی بر موفقیت ایمپلنت تأثیر می‌گذارد؟

این موضوع دیگری است که باید به طور مفصل مورد بحث قرار گیرد. اولاً، یک متخصص دندانپزشکی ماهر و با تجربه بیشتر از یک همکار کم مهارت یا بی تجربه نتیجه بهتری می‌دهد. این به این دلیل است که او می‌تواند حتی با استفاده از برندی با کیفیت پایین‌تر، ایمپلنت دندانی پیشرفته را انجام داده و تولید کند. از سوی دیگر، یک متخصص دندانپزشکی بی‌صلاحیت، هرگز احساس راحتی برای بیمار خود نخواهد کرد، حتی اگر مارک‌های ایمپلنت دندانی مورد استفاده در کلینیک از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

همچنین، جایگزینی یا ترمیم ایمپلنت دندان باید از جمله ملاحظات شما باشد. بدیهی است که شما به جای یک مجموعه ایمپلنت دندان جدید به یک متخصص دندانپزشکی ماهر نیاز دارید؛ بنابراین، می‌توان گفت که مهارت‌های جراحی همیشه ارزشش را دارد و قطعاً بر موفقیت در درمان ایمپلنت دندان تأثیر می‌گذارد.

 

10 برند برتر دنیا

همان‌طور که در بالا گفته شد، بسیاری از مارک‌های ایمپلنت دندان در بازار وجود دارد و شما فقط می‌توانید از بین لیست معینی از چند مارک انتخاب کنید. با این حال، امروزه بسیاری از بیماران بیش از هر زمان دیگری مایل به کسب اطلاعات در مورد نام‌های تجاری هستند و به دلیل دسترسی آسان‌تر به اطلاعات، نام تجاری مورد نظر خود را با نام آن درخواست می‌کنند.

اگرچه امروزه دستیابی به اطلاعات آسان‌تر است، اما انتخاب در هر کاری همیشه برای نوع بشر یک مبارزه بوده است، به خصوص زمانی که گزینه‌های بیش از نیاز وجود داشته باشد. در مورد مارک‌های ایمپلنت دندان، می‌توانید یک جستجوی سریع در گوگل با نام‌های تجاری ایمپلنت دندان انجام دهید. در جستجوی خود، می‌توانید مدت زمان حضور شرکت در بازار را در نظر بگیرید. این به طور بالقوه امکان یافتن توصیفات و برخی نظرات دیگر را قبل از تصمیم گیری افزایش می‌دهد. همچنین، مارک‌های قدیمی معمولاً در بازار رایج‌تر هستند و شما یا دندانپزشکتان می‌توانید در صورت لزوم لوازم جانبی برای آنها پیدا کنید.

نکته دیگری که می‌توانید در نظر بگیرید کمیت و کیفیت تحقیقات در مورد یک برند خاص است. هر چه معمولاً به معنای تحقیق بیشتر باشد، رایج‌تر است. با این حال، تحقیقات بیشتر به معنای کیفیت بهتر نیست.

 

1. استراومن

استراومن

Strauman که در سال 1954 تأسیس شد، یک شرکت معروف ایمپلنتولوژی سوئیسی است. آنها تحقیقات زیادی برای ساخت دندانپزشکی و بیومواد انجام می دهند. آنها همچنین روی نرم افزار دندانپزشکی سرمایه گذاری می‌کنند که آنها را به یک بازیگر پیشرو در بازار تبدیل می‌کند. آنها با همکاری مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها و برخی از کلینیک‌های پیشرو کار می‌کنند. تولیدات آنها بسیار نوآورانه، بادوام و ایمن است. آنها همچنین به متخصصان و کلینیک‌های دندانپزشکی محصولات ترمیمی و جراحی را ارائه می‌دهند. به عنوان منبع کامل دندانپزشکی، بسیاری از کلینیک‌ها و متخصصان دندانپزشکی Straumann را ترجیح می‌دهند. با این حال، به عنوان یکی از بهترین مارک‌های ایمپلنت دندان در سطح جهان، سیستم‌های ایمپلنت و سایر محصولات Straumann نسبتاً گران هستند.

 

2. هیوسن (ایمپلنت استخوانی)

هیوسن نیز یکی از محبوب‌ترین برندهای ایمپلنت دندان است. این یک شرکت آمریکایی است. علاوه بر این، یکی از غالب‌ترین برندهای ایمپلنت دندان در ایالات متحده و جهان است. این شرکت واقعاً به حداکثر رساندن رضایت مشتری اختصاص دارد. با توجه به بازخورد داده شده و تجزیه و تحلیل نیازهای اخیر در این بخش، هیوسن تلاش زیادی برای افزایش کیفیت ایمپلنت‌ها دارد. هیوسن در یک مرکز بسیار مدرن مستقر است و آنها بخش زیادی از درآمد خود را در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می‌کنند. امروزه این شرکت سیستم‌های ایمپلنت را به بیش از 70 کشور جهان صادر می‌کند.

 

ایمپلنت دندان چیست؟

 

3. Zimmer Biomet

Zimmer Biomet یکی دیگر از بزرگ‌ترین شرکت‌های دندانپزشکی در جهان است. آنها برای حفظ کیفیت، یکپارچگی و ایمنی بیماران سخت کار می‌کنند. آنها به مراقبت‌های دندانی به طور کل‌نگر نگاه می‌کنند و مهارت برتر را با علم ترکیب می‌کنند تا محصولاتی پیشرفته تولید کنند. آنها علاوه بر اینکه یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه آموزش هستند، خدمات شخصی و پاسخگو را نیز به متخصصان دندانپزشکی ارائه می‌دهند تا بتوانند بهترین درمان خود را ارائه دهند.

4. نوبل بیوکر

Nobel Biocare یک شرکت با تجربه در زمینه سیستم‌های ایمپلنت دندانی است. آنها به ارائه کیفیت زندگی بهتر به بیماران اختصاص داده شده‌اند. برای این منظور، آنها هدف خود را از توانمندسازی متخصصان دندانپزشکی در سراسر جهان توضیح می‌دهند. دفتر مرکزی این شرکت در سوئیس است و آنها محصولات خود را در ژاپن، سوئد و ایالات متحده تولید می‌کنند که در مکان‌های استراتژیک جهان گسترده شده است، Nobel Biocare محصولات خود را به بیش از 80 کشور ارائه می‌دهد. علاوه بر این، آنها آموزش را برای متخصصان دندانپزشکی ارائه می‌دهند.

5. Dentsply Sirona

یک برند آمریکایی Dentsply که در سال 1899 تأسیس شد، و یک برند آلمانی Sirona که در سال 1877 تأسیس شد، در سال 2016 با هم ادغام شدند. اگرچه آنها قبل از اتحاد، شرکت‌های نسبتاً متوسطی در منطقه محلی خود بودند، اما از سال 2016 به طور قابل توجهی تجارت را توسعه دادند. امروزه این شرکت با سرمایه‌گذاری‌های نوآورانه قابل توجه است و بهترین محصولات ممکن را به متخصصان دندانپزشکی و بیماران در سراسر جهان ارائه می‌دهد. این شرکت سیستم ایمپلنت Astra Tech را ارائه می‌دهد که بسیار بادوام، کاربردی و زیبا است.

6. Biohorizons

Biohorizon یک شرکت نسبتاً جدید است که در سال 1994 تأسیس شد. این شرکت توسط تیمی از مهندسان در دانشگاه آلاباما تأسیس شد. تمرکز این شرکت بر خدمات، علم و نوآوری است. آنها انواع زیادی از سیستم‌های ایمپلنت و سایر محصولات دندانپزشکی را ارائه می‌دهند. شما یا متخصص دندانپزشکی شما می‌توانید ایمپلنتی را از میان ایمپلنت‌های سری Tapered، Conelog Progressive یا قدیمی انتخاب کنید. Biohorizons به ارائه آخرین فناوری به بیماران اختصاص دارد؛ بنابراین، این شرکت اولویت را به ارتباط خوب با کلینیک‌ها می‌دهد زیرا آنها پل ارتباطی بین شرکت تولید کننده و بیماران هستند.

7. یوروتکنیک

Euroteknika که در سال 1992 تأسیس شد، یک شرکت دندانپزشکی معروف فرانسوی است. فعالیت‌های اولیه این شرکت علاوه بر اعمال دندانپزشکی، پروتز آزمایشگاهی، جراحی و ایمپلنت است. این شرکت به طور مداوم بر روی فناوری جدید کار می‌کند و سعی می‌کند مانند بسیاری از برندهای دیگر ایمپلنت دندان، آخرین فناوری را به جامعه دندانپزشکی ارائه دهد. علاوه بر این، آنها به سادگی، قابلیت اطمینان و کیفیت اهمیت زیادی می‌دهند.

8. مگاژن

Megagen یک برند کره‌ای است که توسط گروهی از جراحان دندانپزشکی در سال 2002 تأسیس شد. این شرکت به ویژه سعی می‌کند راه‌حل‌هایی برای مشکلات چالش‌برانگیزتر پیدا کند که نوآوری و کیفیت را به ارمغان می‌آورد. آنها مدل‌های مختلفی را برای نیازهای مختلف ارائه می‌دهند، مانند Anyridge، Rescue، Anyone، Mini و EZPlus. AnyRidge احتمالاً معروف‌ترین محصول شرکت Megagen است. AnyRidge یک سیستم ایمپلنت بسیار همه کاره است و به دلیل پایداری مکانیکی بالا، گزینه‌های اندازه‌های مختلف و مدت زمان طولانی تر، تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

9. ایمپلنت مستقیم

ایمپلنت دایرکت یکی از برندهای پیش‌گام ایمپلنت دندان است که به مشتریان خود امکان خرید آنلاین محصولات را می‌دهد. این شرکت علاوه بر فروش ایمپلنت، آموزش نیز ارائه می‌دهد. ایمپلنت‌ها در یک مرکز تولید بزرگ در کالیفرنیا، ایالات متحده تولید می‌شوند. این شرکت ایمپلنت‌ها را به 40+ کشور به طور مستقیم یا از طریق توزیع کنندگان می‌فروشد. ایمپلنت‌های آنها راه‌حل‌های پروتز و ترمیمی با کیفیت بالا را ارائه می‌دهند.

10. DTI

DTI یکی از برندهای برجسته ایمپلنت دندان در ترکیه است. دفتر مرکزی شرکت در چکمکوی، استانبول و مرکز تولید در گبزه، کوجالی واقع شده است. این شرکت با مشارکت برخی از دانشمندان، پزشکان و مهندسان از نقاط مختلف جهان راه اندازی شد. آنها همچنین تلاش زیادی برای همکاری با سایر مؤسسات پیشرو در بخش ایمپلنت دارند. DTI طراحی، عملکرد، دوام و طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها را در سهام خود ارائه می‌دهد. علاوه بر این، قیمت گذاری نسبتاً مقرون به‌صرفه‌تر از شرکت‌های اروپایی و آمریکایی است.

 

قیمت/هزینه پروتز (پروتزهای مصنوعی) چقدر است؟ (پروتزهای کامل، پروتزهای جزئی، پروتزهای ایمپلنت) (2022)

هزینه پروتز یک آیتم درمانی نماینده است که پوشش بیمه آن از اول جولای 2017 گسترش یافته است. سن تحت پوشش بیمه از 70 سال به 65 سال افزایش یافته است.

 

سخن آخر

همان طور که گفته شد برندهای زیادی برای انتخاب قطعات پروتزی دندان وجود دارد که ما 10 تا از برندهای خوب را به شما معرفی کردیم. شما می‌توانید با مشورت با پزشک خود بهترین نوع از این برندها را انتخاب کنید تا دندان‌های زیبا و بادوامی داشته باشید.  پس سعی کنید بهترین ایمپلنت را با کمک پزشک خود انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من