ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان چیست؟

فهرست مطالب

ایمپلنت دندان برای حمایت از یک یا چند دندان مصنوعی استفاده می‌شود. این یک پیچ تیتانیومی است که می‌تواند در صورت از کار افتادن ریشه دندان را جایگزین کند. درست مانند ریشه دندان، در استخوان فک قرار می‌گیرد.

جراحی ایمپلنت دندان روشی است که ریشه‌های دندان را با پایه‌های فلزی و پیچ مانند جایگزین می‌کند و دندان‌های آسیب‌دیده یا از دست رفته را با دندان‌های مصنوعی جایگزین می‌کند که بسیار شبیه به دندان‌های واقعی هستند. جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین مناسبی برای پروتزها یا بریج‌کاری‌هایی باشد که به خوبی روی هم قرار نمی‌گیرند و می‌توانند گزینه‌ای را در زمانی که فقدان ریشه‌های طبیعی دندان اجازه نمی‌دهد پروتزهای مصنوعی یا دندان‌های بریج‌کاری را جایگزین کنند، ارائه دهد.

نحوه انجام جراحی ایمپلنت دندان به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان فک شما بستگی دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مزیت اصلی ایمپلنت‌ها پشتیبانی محکم از دندان‌های جدید شماست – فرایندی که نیاز به ترمیم استخوان محکم در اطراف ایمپلنت دارد. از آنجایی که این ترمیم استخوان به زمان نیاز دارد، این روند می‌تواند چندین ماه طول بکشد.

قطعات پروتزی ایمپلنت به 2 بخش تقسیم می‌شود:

  1. 1- اباتمنت مستقیم
  2. 2- اباتمنت زاویه دار

اباتمنت مستقیم به دو نوع آبتمانت رگولار و مینی تقسیم می‌شود که در ادامه درباره آن توضیح می‌دهم.

مینی ایمپلنت‌های دندانی

 

مینی ایمپلنت‌های دندانی

درست است که مینی ایمپلنت‌های دندانی برای بیمارانی که نیاز به جایگزینی دندان دارند، راه حلی ارزان‌، سریع‌ و ساده‌تر است. همان‌طور که از نام آنها پیداست، مینی ایمپلنت‌های دندانی از نظر اندازه کوچک‌تر از ایمپلنت‌های سنتی هستند. به همین دلیل است که بیمارانی که تراکم استخوان کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت با اندازه کامل ندارند، می‌توانند یک مینی ایمپلنت دندانی را انتخاب کنند. جراحی مینی ایمپلنت دندان نسبت به آنچه برای ایمپلنت سنتی لازم است کمتر تهاجمی است. نیازی به اباتمنت نیست، زیرا مینی ایمپلنت دارای یک توپ کوچک در انتهای آن است که می‌توان دندان جایگزین را به آن وصل کرد. در نتیجه می‌توان دندان جدید را بدون این قطعه سوم محکم کرد. به همین دلیل است که مینی ایمپلنت‌ها به اندازه ایمپلنت‌های سنتی از نظر ساختاری ایمن نیستند. یک مینی ایمپلنت نسبت به ایمپلنت سنتی حمایت کمتری از استخوان فک دریافت می‌کند؛ بنابراین، اگر استخوان عمودی کافی برای حمایت از ایمپلنت ندارید، این احتمالاً بهترین انتخاب برای شما نیست.

علاوه بر این، بیماری که از دندان‌قروچه رنج می‌برد، کاندیدای ایده آل برای مینی ایمپلنت نیست. دندان‌قروچه می‌تواند ایمپلنت را فرسوده کند. اگر ایمپلنت سنتی برای کمبود تراکم استخوان امکان‌پذیر نباشد، مینی ایمپلنت جایگزین قابل قبولی است، اما بی شک ایمپلنت‌های دندان سنتی گزینه ایمن‌تر و بادوام‌تر هستند و ارزش سرمایه گذاری را دارند.

مزایای مینی ایمپلنت دندان چیست؟

مینی ایمپلنت‌های دندانی را می‌توان برای جایگزینی یک دندان از دست رفته، چندین دندان یا برای تثبیت دندان مصنوعی استفاده کرد.

این نوع ایمپلنت‌ها مزایای احتمالی زیادی دارند، از جمله:

  1. جراحی کمتر تهاجمی: مینی ایمپلنت‌های دندانی را می‌توان با استفاده از یک بی‌حس‌کننده موضعی قرار داد. این روش نسبت به ایمپلنت‌های دندان سنتی بسیار کمتر تهاجمی است و ممکن است کمتر دردناک باشد.
    زمان بهبودی سریع‌تر. اندازه کوچک و روش کم تهاجمی که برای قرار دادن ایمپلنت‌های دندانی مینی استفاده می‌شود به این معنی است که بسیاری از افراد سریع‌تر بهبود می‌یابند.
  2. هزینه کمتر: هزینه‌های مینی ایمپلنت دندان می‌تواند متفاوت باشد. اما آنها اغلب ارزان‌تر از ایمپلنت‌های دندانی سنتی هستند.
  3. تراکم استخوان فک کمتری نیاز است: ایمپلنت‌های دندانی سنتی به مقدار معینی از توده استخوان فک برای حمایت از اندازه خود نیاز دارند. مینی ایمپلنت‌ها کوچک‌تر هستند و به حجم استخوان فک زیادی نیاز ندارند. این باعث می‌شود آنها برای افرادی که تراکم استخوان فک خود را در اثر پوسیدگی دندان از دست دادن داده‌اند مناسب باشند.

 

مزایای مینی ایمپلنت دندان چیست؟

بدون پیوند استخوان قابل انجام است. افرادی که توده فک کافی برای حمایت از ایمپلنت‌های دندانی سنتی ندارند، اغلب باید قبل از کاشت ایمپلنت، پیوند استخوان فک را انجام دهند. پیوند استخوان ممکن است تا یک سال طول بکشد تا به طور کامل بهبود یابد. استفاده از مینی ایمپلنت‌های دندانی می‌تواند از نیاز به پیوند استخوان جلوگیری کند. نتایج سریع‌تر ایمپلنت‌های دندانی سنتی نیاز به بازدیدهای متعدد دارند. این به این دلیل است که تا زمانی که فک و لثه بهبود نیافته‌اند، نمی‌توان دندان‌های جایگزین را روی پیچ‌های سنتی ایمپلنت دندان قرار داد. با این حال، اغلب می‌توان دندان‌های جایگزین را در همان روز کاشت و روی مینی ایمپلنت‌های دندان قرار داد.همینطور می‌تواند در نواحی کوچک‌تر دهان شما قرار گیرد. مینی ایمپلنت‌های دندانی اغلب انتخاب بهتری برای جایگزینی دندان‌های کوچک یا قرار گرفتن در دهانه‌های باریک و همچنین برای افرادی با فک‌های کوچک هستند. قرار دادن و تعمیر آن کمتر دردناک است. اندازه کوچک مینی ایمپلنت‌ها باعث می‌شود که هم جای‌گذاری و هم ترمیم آن نسبت به ایمپلنت‌های سنتی درد کمتری داشته باشد. دائمی تر از بریج یا پروتز است. بریج و پروتز می‌تواند به افراد مبتلا به از دست دادن دندان کمک کند. اما آنها نباید به عنوان جایگزینی برای محلول‌های دائمی مانند مینی یا حتی کاشت دندان سنتی استفاده شوند. از افتادگی صورت جلوگیری می‌کند. یک مینی ایمپلنت در استخوان فک شما قرار می‌گیرد و به دندان‌ها و فک شما اجازه می‌دهد محل قرارگیری و اندازه قبلی خود را حفظ کنند. مینی ایمپلنت‌ها می‌توانند نتایجی طبیعی ارائه دهند و سلامت کلی دندان شما را بهبود بخشند.

 

اباتمنت پروفایل گسترده

اباتمنت مستقیم اصلی با شانه پهن برای آماده سازی اباتمنت در راستای کانتور لثه است.
طراحی اباتمنت ضخیم حداکثر سنگ زنی را برای موارد بی دندانی منفرد، جزئی یا کامل ارائه می‌دهد.

 

اباتمنت مستقیم

 

اباتمنت مستقیم

قابل استفاده در موارد بی دندانی به صورت تک، جزئی و کلی. برای سهولت پیرایش با توجه به فضای بین اکلوزال یک نشانگر برش وجود دارد. این امر راه‌حل‌های عملی را ارائه می‌دهد و در زمان اجرا برای دندانپزشکان و آزمایشگاه صرفه جویی می‌کند.

 

اباتمنت زیبایی

اباتمنت Esthetic فرم آناتومیک لثه را تقلید می‌کند و راه‌حل‌های ایده آلی را برای موارد قدامی با حداکثر انتظارات زیبایی ارائه می‌دهد.

 

اباتمنت زیبایی 15 درجه

خط اباتمنت استاتیک همچنین دارای طراحی زاویه دار 15 درجه و 25 درجه با ارتفاع‌های مختلف لثه است. طراحی هشت ضلعی 8 موقعیت مختلف را ارائه می‌دهد.

 

اباتمنت زیبایی 15 درجه

اباتمنت زیبایی 25 درجه

خط اباتمنت استاتیک همچنین دارای طراحی زاویه دار 15 درجه و 25 درجه با ارتفاع‌های مختلف لثه است.

سخن آخر

ایمپلنت‌های دندانی مانند دندان‌های طبیعی نیاز به مراقبت دقیق دارند. روزی یک بار نخ دندان بکشید و دو بار در روز با خمیر دندان حاوی فلوراید مسواک بزنید.
لبخند شما همه چیز است و از دست دادن دندان می‌تواند آسیب زا باشد و اعتماد به نفس شما را پایین بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
فروشگاه
0 علاقه مندی
0 محصول سبد خرید
حساب کاربری من